Dlaczego jesteśmy akurat na Antiparos, a nie na innej wyspie? Kupując bilety do Aten nie mieliśmy żadnych planów, ani koncepcji wyjazdu. Nasz sportowiec triatlonowiec – Artur wypatrzył w Internecie mini zawody biegowe, które w trakcie naszego wyjazdu będą się rozgrywać na jednej z wysp. Pomyśleliśmy ok. czemu nie zawsze to jakaś atrakcja. Weszliśmy więc na stronę WWW organizatora wypełniliśmy zgłoszenia, wysłaliśmy przelew (5 €/osoba) i czekaliśmy na odpowiedź… Spodziewaliśmy się jej po tygodniu, dostaliśmy w kilka (dosłownie) minut. Że dziękują za zgłoszenie, że zapraszają, że pomogą w razie problemów z noclegiem i transportem. Jak obiecali tak zrobili, zaraz potem otrzymaliśmy listę hoteli, w których możemy się zatrzymać oraz przesłali zniżki na prom z Aten na Paros w wysokości 14 €/osobę w jedna stronę!!! WOW to się nazywa organizacja!!!!

Dziś 16 maja 2015 roku, dzień biegu idziemy więc odebrać nasze pakiety startowe.

IMG_2952

Mówimy, że my z Polski (myślimy…Grecy pewnie nie kojarzą, nie dostali przelewu..)i… jaki okrzyk radości słyszymy 🙂 nie wierzyli, że przyjedziemy a jednak! Co za przywitanie!

IMG_0805

Z powodu wysokiej temperatury wszystkie biegi organizowane są tutaj popołudniami, nasz rozpoczyna się o 17. Zwarci i gotowi ruszamy w stronę startu. Trasa biegnie przez centrum miasta. Przebiegamy wzdłuż wszystkich kafejek, jest wesoło – mieszkańcy i turyści dopingują nas i bija brawo WOW to jest przeżycie 🙂 Startujemy w dwóch biegach – jeden 10 km, drugi 24 km. Ci początkujący oceniają trudność trasy – jako ciężką, ci bardziej zaawansowani – jako – bardzo przyjemną. Jedno jest pewne było dużo górek i podbiegów.

IMG_0827

Daliśmy radę! Medale są nasze!

IMG_2949

To jednak nie koniec imprezy! W pakiecie mamy również kolację. Czy polscy organizatorzy to czytają… za opłatę startową 5 € otrzymujemy; możliwość uczestnictwa w starcie, rabat na prom i do tego pyszną kolację z napojami, da się – DA! Grecka gościnność nie ma sobie równej! Antiparos En Plo jesteście najlepsi! Antiparos En Plo you are the best!

IMG_2948

Niewystarczająco rozwinęliśmy również wątek miejsca, w którym obecnie mieszkamy, hotel ARTEMIS.

IMG_2799

Oddalony o koło 300 m od portu, położony nad brzegiem morza uroczy hotelik. Nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca na greckie wakacje. To miejsce polecamy wszystkim!!!

IMG_2803  IMG_2802  IMG_2801  IMG_2800

PODRÓŻNICY nie byli by Podróżnikami, gdyby nie wspomnieli jeszcze o jedzeniu… Udało nam się odnaleźć na Antiparos doskonałą lokalną, rodzinną restaurację.

IMG_0873

To miejsce szczególna z tradycjami, prowadzi pradziadek, dziadek teraz ojciec (syn przygotowuje się do zawodu i studiuje w Atenach, oczywiście gastronomię). Lokalne, doskonałe jedzenie. Jak tam trafić, przed pocztą (na wyspie jest tylko jedna) w prawo i do końca ulicy 😉

IMG_0875

Przed zamówieniem właściciele opowiadają o tym co dziś jest w karcie.

IMG_0876

Doradzą niezdecydowanym, opowiedzą o kuchni greckiej i przyjmą zamówienie. Nasze wygląda następująco:

Sałatka z kraba,tzatziki + pieczywo, jako przystawka

IMG_2837

Greckie kiełbaski z pieczonymi ziemniakami oraz zapiekanka z ziemniaków i cukinii, do tego lokalne czerwone wino (wszystko 30 €). Polecamy również kalmary, pieczony lokalny ser, miecznika, te dania wybrała Kasia z Arturem.

IMG_2838

Wspaniała pogoda, przemili ludzie, cudowne jedzenie, czy można marzyć o lepszych wakacjach?