Wracamy po tej długiej przerwie, nowa podróż, nowy kierunek, nowe wyzwanie 🙂 INDONEZJA!

Zaczynamy od biletu, o to zawsze mamy najwięcej pytań…Gdzie? Kiedy? Za ile? Trzeba przyznać, że wszystko zawsze na ostatnią chwilę. Jak szukamy? Wchodzimy na stronę http://www.skyscanner.pl/ nie ograniczamy się terminem, ani kierunkiem. Z opcji daty: „PODANA DATA” zmieniamy na „CAŁY MIESIĄC”

1

w opcji wylotu wpisujemy Warszawa w opcji wylotu kolejne interesujące nas destynacje. I tak powstał projekt Indonezja 🙂 No plus mała sugestia znajomych Kasi i Artura 😉 Cena biletu nie jest tajemnicą: 2060 zł / osoba / w dwie strony. Chyba nieźle biorąc pod uwagę odległość.

Nasz lot w całości obsługiwany był przez tureckie linie Turkish Airlines. Połączenie ze względu na cenę biletu może nie najlepsze, ale najtańsze! Warszawa – Stambuł (+6 godz. oczekiwania na lotnisku) – Stambuł – Dżakarta, razem ponad 20 godz. w podróży.

IMG_3225 — kopia

Lot był bardzo udany 😉 subiektywną opinią uznajemy, że to jeden z najlepszych. Była opcja wyboru menu, wybraliśmy standardowe + wegetariańskie. O dziwo każde z nas dostało, co chciało a wegetariańskie okazało się być wegetariańskim, czego w innych liniach nie doświadczyliśmy.

IMG_3228

Poza tym… przemiła obsługa, super pakiety startowe,

IMG_3265

mało ludzi w samolocie 🙂 co pozwoliło nam przespać 90% lotu. Do tego świetne towarzystwo, Ania i Paweł, przemiła para z Rzeszowa. (POZDRAWIAMY SERDECZNIE I DO ZOBACZENIA NA LOMBOK!!!) 🙂

Ogólnie było super, polecamy Turkish Airlines.

IMG_3270

O czym należy pamiętać przed wylotem? Ubezpieczenie, to rzecz podstawowa. W tym temacie polecamy Wartę. Mają opcję ubezpieczenia w podróży, wiele pakietów i akceptowalne ceny. W takiej podróży trzeba pamiętać o ubezpieczeniu bagażu. W naszym przypadku koszt polisy na cały wyjazd na osobę wyniósł 160 zł.

Dodatkowo my rezerwujemy pierwszą noc, jak większość przez bookig.com 🙂

Wiza… od lipca 2015 roku obywatele Polski zostali zwolnieni z obowiązku wykupywania wizy, na pobyt do 30 dni. Wypełniamy jedynie poniższą deklarację.

IMG_3269

Witamy Sylwię 🙂 tym razem w podróży towarzyszy nam Sylwia. Gratulacje dla niej, decyzję o wyjeździe podjęła w jeden dzień, nie trzeba było namawiać i przekonywać. Mamy nadzieję, że pokocha Azję tak jak my i wróci szczęśliwa… Bo przecież nie jest wcale tak łatwo powiedzieć w pracy, hej nie będzie mnie 3 tygodnie, lecę do Indonezji….

Jakarta przywitała nas wspaniałą pogodą…

IMG_3280

Drzwi lotniska otwierają się, mimo późnej pory temperatura 35+, czuć ten zapach, znowu jesteśmy w raju…

Do jutra!