Z lokalnych atrakcji zostało nam już tylko nurkowanie 😉 Choć negocjacje cenowe trwają od kilku dni, żadne ze stron nie ma zamiaru się ugiąć. Czas się kurczy i trzeba podjąć decyzję. Ostatecznie 4 osoby – 200 €, w tym dwie osoby posiadają uprawnienia (AOWD PADI, OWD PADI) Jedno z nas przechodzi szkolenie i będzie nurkować z instruktorem a drugie zostaje na powierzchni i będzie snoorkować. Trzeba przyznać, że do tej pory (Egipt, Sri Lanka), przygotowanie i kurs przed nurkowaniem nie były aż tak profesjonalne. Wow… jest prawdziwe szkolenie

IMG_0881

a na koniec egzamin…

IMG_0890

Polecamy…BLUE ISLAND DIVERS

W cenę wliczone są dwa zejścia, pierwsze tutaj,

IMG_0897

drugie do podwodnej jaskini. Niestety nie posiadamy aparatu, który umożliwiłby zrobienie zdjęć pod wodą. Pamiętać trzeba o jednym. Jesteśmy poza sezonem i ceny mogą znacznie różnić się od tych, które zastaniecie od czerwca.

Dobór strojów

IMG_0895

IMG_0891

IMG_0902

i w drogę.

 

Pierwsze nasze pytanie, to oczywiście – temperatura wody? Dziś wynosi około 20°C, więc nie jest tak najgorzej.

DSC_0814  DSC_0804

Z relacji nurków wynika, że nurkowania były OK 🙂 choć bywają oczywiście bardziej atrakcyjne rejony, np. Tajlandia, gdzie fauna i flora jest bardzo urozmaicona. Jednak wycieczka, rejs statkiem i cała atrakcja była warta swojej ceny. Dodatkowo nawiązaliśmy przemiłe znajomości. Zdecydowanie i jednogłośnie polecamy BLUE ISLAND DIVERS osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z nurkowaniem. To doskonałe miejsce do robienia uprawnień pod okiem doświadczonych instruktorów. Z pewnością nie zawiedziecie się!

IMG_0883

Potwierdzeniem zdobytych umiejętności jest dyplom i książeczka z opisem nurkowania.

IMG_0904  IMG_0908

I jeszcze polska tradycja chrzest nurkowy!

IMG_3022 IMG_3027 IMG_3028

Thank you Gary and Bob for amazing day!